EN
GÜNCEL PROJELER
KÖRFEZ TATİL KÖYÜ-GÜRE,EDREMİT

Projenin konumlandığı arazi; Balıkesir ili  Edremit ilçesi, Güre Beldesi sınırları içinde almaktadır.Arazi, kuzey  yönünde Kaz dağları ve hemen kuzey sınırında İzmir –Çanakkale Şehirlerarası yolu,batı yönünde  ve doğu yönünde tali yollar ile komşu parseller,güney yönünde deniz ile çevrilidir..

 Otoyollara   komşuluğu ve kolay bağlantısı, deniz ile direkt komşuluğu arazinin konum olarak değerli olmasını sağlamakta ve buna göre mimari çözümün maksimum fayda esasına göre ele alınması gerekmektedir.

 Proje, 25.000 m2lik bir alanda konumlanmaktadır. Bir Spa Tatil Kompleksi esasında tasalanan proje, min. 180 devremülk ve 100 adet otel odası bulundurmaktadır. Kompleks, çok katlı otellerin aksine, çevreyle de uyumlu 3 katlı bir butik yerleşim tarzındadır. Devremülkler ve restoran kısmı avlulu olarak tasarlanmış, nefes alınacak alanlar yaratılması düşünülmüştür.

Bölgede var olan sıradanlığı kıracak, ikonik özelliği ile birlikte insani oranları da taşıyacak, kendi içinde de farklılaşma oluşturarak aidiyet etkisi oluşturabilecek bir kurgu oluşturulmuştur.

KAMU PROJELERİ TİCARİ PROJELER KONUT PROJELERİ TURİZM PROJELERİ YARIŞMA PROJELERİ
YAPIM TARİHİ: 2013 | PROJE TİPİ: TİCARİ / OTEL | PROJE ALANI: 25.000 m² | TASARIM EKİBİ: SP/D.
PORTFOLYO İNDİR