EN
KONUT PROJELERİ
KAYSERİ RESIDENCE

Proje Kayseri’ nin Melikgazi İlçesi’ nde, yeni yapılan Talas yolu üzerinde Erciyes Üniversitesi’ ne yakın bir konumdadır. Erciyes manzarasına da sahip arsa üzerinde Kayseri’ nin ilk ekolojik binası olacak şekilde tasarlanmıştır. Erk Residence projesi 14 kattan oluşan, birbirine bitişik iki blok ve dört adet 6+1 dubleks, 52 adet 5+1 daireden oluşurken; 420  m²’ lik daireleri ile  Kayseri’ nin en büyük konutlarına sahip olma özelliğini taşımaktadır.

Binanın ön cephesi boyunca, dört dairenin ortak kullanımına ait 50-60 m²’ lik eğrisel formda geniş kat bahçeleri tasarlanmış, bu sayede doğanın ve yeşilin bina içerisinde sürekliliği sağlanmıştır. Binadaki teraslar önü kapanmayacak Erciyes Dağı manzarasına sahiptir. Kat merdiveni cam ile çerçevelenmiş böylece teraslardan gelip kat holüne kadar yayılan yeşil dokunun merdiven ile görsel ilişkisi sağlanmıştır. 68.5 m² salonu, 28 m² mutfağı ve her yatak odası için ayrı olan banyoları ile geniş mekanlara sahip bu dairelerde, ebeveyn yatak odalarına da ayrı özen gösterilmiş cam ile ayrılan banyolarında jakuzi ve buhar odaları tasarlanmıştır. Mutfak ve oturma odası birarada düşünülmüş, iki mekân arasında geçiş sağlanarak bu mekânların birlikte kullanılması sağlanmıştır.

Residence’ın zemin katında, bina kullanıcılarına hitaben kapsamlı ve konforlu bir sosyal tesis planlanmış, fitness center, yoga-plates salonları, kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, Türk hamamı, şok duşları ve kafe gibi bir spa merkezinde olması beklenen tüm fonksiyonları barındıran rahat ve kullanışlı mekân olarak çözülmüştür.

İç mekânları kadar çevre düzeninde de doğaya karşı hassas davranılmış, su ile yeşilin birleştiği bir çocuk parkına ve dinlenme köşelerine sahip peyzajı ile dış mekânlara da işlev kazandırılmıştır. Otoparklar yer altında çözülerek peyzaja geniş yer ayrılmış, her dairenin iki araçlık alanı olacak biçimde ve misafir araçları düşünülerek planlanmıştır.

KAMU PROJELERİ TİCARİ PROJELER TURİZM PROJELERİ GÜNCEL PROJELER YARIŞMA PROJELERİ
YAPIM TARİHİ: 2011 | PROJE TİPİ: KONUT | PROJE ALANI: 35.000 m² | TASARIM EKİBİ: SP/D.
PORTFOLYO İNDİR