AVRUPA OFFICE ATAŞEHİR by ARTAŞ İNŞAAT

Arsa alanı: İnşaat alanı: ATAŞEHİR, İSTANBUL , 2016
TİCARİ Yapım Aşamasında

LOKASYON

İstanbul'un Kalbindeyiz...

Bilindiği gibi Ataşehir kule iş merkezleriyle , siteleşmiş konut yapılarıyla Anadolu yakasının en önemli ve günden güne gelişim kaydeden bir ilçesidir.Artan nüfusla birlikte ihtiyaç duyulan iş ve iş sahaları hep bu lokasyondadır. İş ve insan sirkülasyonunun maksimuma eriştiği bu bölgede yapı, şehre dağılım yapacak nitelikte konuşlandırılacaktır.

KONSEPT

Organizmanın en değerli organı olan "kalp" şeklinin bilinen simgesini kuş bakışı baktığımızda net bir şekilde görmek mümkün. Bu esintide amaç "şehrin kalbi" konseptine açık bir göndermedir.

TASARIM VE MİMARİ

Bu merkezde sıklıkla rastladığımız kalın, düz ve alışılagelmiş kolay mimariden oluşan kütle yığınları yerine, estetiğe dayalı, camın saydam ve ferahlatıcı etkisini yüksek oranda algılayacağımız, sanatı fikirle buluşturarak tasarlanan keyifli, modern geçişlere sahip, farklı bir iş ve sosyalleşme merkezi hedeflenmiştir. Göze hitap eden, şehrin kalbi algısıyla çıkılan fikirle yeşil mimariyi cömertçe kullanarak bundan sonraki yapılara da önderlik etmesi beklenmektedir. Karbondioksiti oksijene dönüştürerek ihtiyaç duyduğumuz temiz havayı bize sağlamanın yanı sıra eko sistemin önemini vurgulamak amacıyla doğaya yardımcı bolca bitki görülebilece , yaşayan bir mimari olacaktır. Yapının orta katlarında bitkilerle bezenmiş geniş bölmeler gözlemlenecektir. Bu bina bölgede değişikliğe ilk adımı atmak,ve manyetik, insanı robotlaştıran yapılardan uzak çözümler geliştirilmek üzere tasarlanmıştır.

MİMARİ

iletişim

Nispetiye cad. Dalmaz Center No:112 Kat:1 Etiler 34337 İstanbul - Turkey
+902122529005 | info@spdo.com.tr