TOYA BAYRAMPAŞA KARMA KULLANIM by TOYA GRUP

Arsa alanı: İnşaat alanı: BAYRAMPAŞA , İSTANBUL , 2016
KARMA Yapım Aşamasında

LOKASYON

Bayrampaşa'da yer alan proje Boğaz Köprüsü yolu, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve toptancılar çarşısına çok yakın, aynı zamanda da Otogar yolu üzerinde bulunmaktadır. Çevresinde eğitim, sağlık gibi temel ihtiyaç alanları mevcuttur. Projenin hemen önündeki yoldan tramvay geçmektedir.

KONSEPT

Müşteri istekleri doğrultusunda aşama kaydeden proje; alt katlar AVM, üst katlar konut olacak şekilde planlanmıştır. Binaların çatı bölümlerinde ortak kullanım alanları yaratılarak kulelerdeki sosyalleşme düzeyinin artması hedeflenmiştir. Mevcut parsele ideal yerleşim yapılarak, sokak kurgusu ve rekreatif alanlar göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

TASARIM, MİMARİ VE YAŞAM

AVM'lerin bulunduğu zemin katta çift, 1. bodrum katında tek olmak üzere koridorlar mevcuttur. Koridorlar boyunca Avrupa'dan referans alınan sokak kültürü, mağaza cephe ve vitrinlerinde yansıtılmıştır. Aynı zamanda ortadan geçen bu koridor, proje çevresindeki kullanıcıları da bünyesine görsel olarak en şık biçimde davet ederken, başka parsellere ulaşımı sağlayan ve projeye potansiyel müşteri kazandırmayı amaçlayan nitelikte çok fonksiyonlu bir koridor olmuştur. Zemin katta konuşlandırılan son derece modern çizgi ve geçişlere sahip organik yürüme alanı projeye ahenk katmıştır. Görsel ve fonksiyonel açıdan estetiği yakalamış olan proje; farklı renk, malzeme ve doku geçişleri ile bulunduğu ortama ihtişam katmıştır. Konutlarda ise cam küpeşteli balkonlar, ahşap dokular dikkat çeken ilk detaylardır. Parselin orta kısmında ayırıcı ve ana aks olarak belirlenen su yolları; bitkilerle bezenerek yaşayan bir doğa algısına neden olmaktadır.

iletişim

Nispetiye cad. Dalmaz Center No:112 Kat:1 Etiler 34337 İstanbul - Turkey
+902122529005 | info@spdo.com.tr